A magyar népmese napja - Eőri

2021. szeptember 30. - Óvodatitkár

eőri népmese napja

 

A magyar Népmese Napjáról minden évben megemlékezünk, amely egyben Benedek Elek születésnapja is.
Fontosnak tartjuk, hogy Telephelyünkön is megemlékezzünk erről a jeles napról, illetve a hagyományápolást és a népi kultúra ápolását.
A délelőtt folyamán egy közös mesehallgatásra invitáltuk az épületünkbe járó kicsiket és nagyokat, meghitt környezetet varázsolva a mesemondára. Az idei évben nem mi óvodapedagógusok meséltünk gyermekeinknek, hanem egy régi, kedves, már nyugdíjban lévő kollégánkat, Kapitányné Gyöngyi nénit kértük fel, hogy jöjjön el és meséljen gyermekeinknek.
Ezúton is köszönjük, hogy meghívásunkat elfogadta és ilyen élményben részesítette az intézményünk apraját és nagyját.

Bölcsőde

Béke utcai Tagintézmény

Eőri Barnabás utcai tagintézmény